Żurkowski bohaterem młodzieżówki

17.06.2019 13:10

Polska drużyna narodowa do lat 21 pokonała w niedzielę reprezentację Belgii w swoim pierwszym meczu podczas turnieju finałowego UEFA Euro U21, który właśnie wczoraj rozpoczął się we Włoszech.

Największa w tym zasługa Szymona Żurkowskiego, który w wygranym 3:2 meczu zdobył bramkę i zaliczył asystę. Bramka padła po uderzeniu z dystansu lewą nogą i dała wyrównanie (1:1). Kluczowe podanie miało z kolei miejsce przy trafieniu Sebastiana Szymańskiego, który podwyższył nasze prowadzenie na 3:1.

„Po straconej bramce nie załamaliśmy się i chcieliśmy odwrócić losy spotkania, grać swoja piłkę. Strzeliłem gola po składnej akcji całego zespołu, koledzy wypracowali mi sytuację. Uderzyłem z dystansu lewą nogą, może nie wyszło do końca tak, jakbym chciał, ale najważniejsze, że wpadło do siatki. Każdy gol dodaje skrzydeł, nam to rzeczywiście bardzo pomogło i ponownie uwierzyliśmy, że stać nas na wiele” – powiedział Szymon Żurkowski.

Przypominamy, że Szymon Żurkowski do 30 czerwca 2019 roku będzie piłkarzem Górnika Zabrze, a później zasili włoską Fiorentinę, która już zimą zapłaciła za niego 5 milionów euro, licząc z zapisanymi w umowie bonusami (3,7 kwoty podstawowej + 1,3 mln w bonusach). W śląskim klubie mogą już żałować, że nie poczekali do lata, bo wartość popularnego „Zupy” po wczorajszym występie z pewnością wzrosła.

Zwycięstwo podopiecznych Czesława Michniewicza nad Belgami jest bardzo ważne, ale droga do wyjścia z grupy jest jeszcze bardzo długa. W środę zmierzymy się z Włochami, a trzy dni później z Hiszpanami. W tych dwóch spotkaniach potrzebujemy minimum trzech oczek, żeby marzyć o 1/2 finału UEFA EURO U21. 

Fot.: Górnik Zabrze/Górnik TV/Twitter (screen)


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
510 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD510Odbieram bonus