Wisła Płock za burtą!

04.12.2018 17:00

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończyło się pierwsze spotkanie 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski, w którym to pierwszoligowa Puszcza Niepołomice wyeliminowała ekstraklasową Wisłę Płock!


Płocczanie do wtorkowej rywalizacji przystąpili w składzie zbliżonym do optymalnego, więc uznawanie byli powszechnie za zdecydowanego faworyta konfrontacji z zespołem z niższej ligi, ale szybko się okazało, że są nim tylko na papierze.

Puszcza prowadzenie objęła już w 12. minucie pojedynku za sprawą Marcina Orłowskiego. Goście dążyli do wyrównania, ale na niewiele się to zdało. Na kwadrans przed końcem na 2:0 podwyższył bowiem Łukasz Szczepaniak.

Nafciarzy” stać było tylko na bramkę kontaktową, której autorem został Patryk Stępiński, ale ostatnie słowo należało ponownie do piłkarzy z Niepołomic. Gola na 3:1, już w doliczonym czasie gry, zdobył Hubert Tomalski.

Tym samym przedstawiciel Fortuna 1. Ligi zameldował się już w ćwierćfinale zmagań o Puchar Polski w sezonie 2018/19, a Wisła Płock poniosła drugą sromotną porażkę na przestrzeni czterech dni (wcześniej 0:4 z Górnikiem Zabrze).

Skróty meczów video bramki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd