Węgry-Polska: Jaki skład Biało-Czerwonych?

24.03.2021 11:00

Wszystkie znaki na niebie ziemi wskazują na to, że w czwartkowym meczu przeciwko reprezentacji Węgier, który będzie pierwszą odsłoną walki o udział w katarskim mundialu, polska drużyna narodowa wystąpi w nowym ustawieniu. Wiemy też już na pewno, że w meczu tym z powodów zdrowotnych zabraknie Mateusza Klicha. Piłkarskie analizy na blogu Typy Dnia!

EMŚ 2022: Sousa zmieni ustawienie reprezentacji Polski

Zacznijmy od ostatniej kwestii, czyli złych wieści odnośnie pomocnika Leeds United, który był podstawowym graczem reprezentacji za czasów Jerzego Brzęczka, a według doniesień medialnych miał również znaleźć miejsce w nowym ustawieniu i w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej już przez Portugalczyka Paulo Sousę. Komunikat na temat sytuacji Mateusza Klicha wydał w czwartkowy poranek Polski Związek Piłki Nożnej.

"Reprezentacja Polski otrzymała rano wyniki badania na obecność SARS-Cov-2. Niestety w przypadku Mateusza Klicha wynik jest pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby, ale jego wyjazd do Budapesztu jest wykluczony. Test został już dziś powtórzony" – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym polskiej federacji.

To spory problem dla nowego selekcjonera, który od pierwsze dnia zgrupowania, które rozpoczęło się w poniedziałek, trenował z zawodnikami pod kątem zmiany ustawienia z typowego 1-4-4-2/1-4-5-1 na 1-3-5-2. W tym układzie Mateusz Klich miał tworzyć trójkę środkowych pomocników razem z bardziej defensywnym Grzegorzem Krychowiakiem i skupionym na ofensywie Piotrem Zielińskim. Wszystko wskazuje na to, że z nieszczęścia kolegi skorzysta Jakub Moder.

Jak to będzie wyglądało na pozostałych pozycjach? Zbierając do kupy doniesienia medialne ze zgrupowania i wyciągając wnioski z różnych przecieków można zaryzykować, że pierwszy bój o punkty Eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze rozpoczniemy, jak widać poniżej.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami w Budapeszcie: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Kamil Glik, Mateusz Piątkowski – Arkadiusz Reca, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak – Robert Lewandowski (C), Arkadiusz Milik.

Z informacji dziennikarzy śledzących zajęcia Biało-Czerwonych wynika, że jakiekolwiek wątpliwości są na dwóch pozycjach. Maciej Rybus jest alternatywą dla Recy na lewym wahadle, a Kamil Grosicki dla Jóźwiaka na prawym.

Przypominamy, że piłkarska reprezentacja Polski już dziś wyleci do Budapesztu, gdzie odbędzie się w środę również oficjalna konferencja prasowa. Sam mecz zaplanowano na godzinę 20:45 w czwartek 24 marca.

Mecze Eliminacji MŚ 2022 na żywo w Internecie!

Fot.: FIFA/Twitter

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. sts bonus bez depozytu 2021
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus