Uraz Rafała Kurzawy

13.06.2018 08:00

Na konferencji prasowej po ostatnim meczu towarzyskim przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Rosji, Adam Nawałka zdradził, że piłkarz Górnika Zabrze doznał urazu, który wykluczył go z meczu z Litwinami.


Dziennikarze awizowali rewelacyjnego skrzydłowego zabrzan w pierwszej jedenastce na pojedynek z Litwą, ale ku ich zdziwieniu w oficjalnym zestawieniu na lewym wahadle pojawił się Maciej Rybus. Selekcjoner został zapytany o tę kwestię podczas spotkania z mediami.


Słucham uwag oraz analiz, ale to ja wiem więcej, mam pełne dane odnośnie drużyny i tego co robimy. Rafał Kurzawa był wyznaczony do gry, ale na porannym rozruchu okazało się, że ma kłopoty ze stawem skokowym i ten uraz wykluczył go z udziału w spotkaniu.” - wyjaśnił Adam Nawałka.


Popularny „Kurzi” ma za sobą sezon życia. W barwach zabrzan wywalczył czwarte miejsce w lidze i start w europejskich pucharach po blisko 25 latach przerwy. 22 asysty w sezonie i 4 bramki to z kolei jego dorobek indywidualny.


Rafał Kurzawa zdążył się też pokazać z dobrej strony w kadrze Adama Nawałka podczas meczu z Nigerią, więc szkoda, że nie dane mu było wystąpić w żadnym z dwóch spotkań towarzyskim tuż przed rosyjskim mundialem.


Skróty meczów video bramki online 0

  1. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd