Ukraińcy mistrzami świata!

15.06.2019 20:15

Reprezentacja Ukrainy pokonała drużynę narodową Korei Południowe w stosunku 3:1, zostając tym samym triumfatorem Mistrzostw Świata do lat 20, których finału odbywały się po raz pierwszy w historii w Polsce.  


Jak łatwo się domyślić, to również pierwszy triumf naszego sąsiada ze Wschodu w młodzieżowym mundialu. Trzeba jednak przyznać, że w pełni zasłużony, bo Ukraińcy swoją heroiczną postawą w meczach z Kolumbią i Włochami (wygrali oba 1:0) zapracowali sobie na złoto. Zwłaszcza, że dziś udowodnili, że potrafią nie tylko murować, ale grać fajnie w piłkę. 

Szkoda, że Biało-Czerwoni nie dali nam tylu powodów do radości. Podopieczni selekcjonera Jacka Magiery awansowali co prawda do fazy pucharowej, dzięki wysokiemu zwycięstwu nad Tahiti (5:0), ale później musieli uznać wyższość Italii (0:1), a wcześniej nie potrafili pokonać Kolumbii (0:2) i Senegalu (0:0). 

Być może lepiej spisze się młodzieżówka Czesława Michniewicza, która już jutro rozegra swój pierwsze mecz na UEFA EURO U21 we Włoszech. Rywalem polskich piłkarzy będą Belgowie, a później Hiszpani i Włosi. Piekielnie trudna grupa, ale baraże z Portugalczykami też nie były spacerkiem.


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
510 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD510Odbieram bonus