UEFA przeciwko Superlidze!

19.04.2021 15:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego dwanaście potęg klubowych europejskiego futbolu ogłosiło powołanie do życia rozgrywek SuperLigi, konkurencyjnych wobec Ligi Mistrzów UEFA. Na reakcję Unii Europejskich Związków Piłkarskich nie musieliśmy długo czekać.

Powstała piłkarska SuperLiga

Zanosiło się na to od 2009 roku, ale ostateczne decyzja ciągle była odwlekana. Dwanaście największych klubów Starego Kontynentu, póki co bez Paris Saint-Germain i Bayernu Monachium, zdecydowało się ogłosić powołanie SuperLigi. Członkami założycielami tego projektu zostały: AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Barcelona, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madrid CF and Tottenham Hotspur. Ostateczny kształt projektu zakłada zmagania 20 klubów, z czego piętnastu to będą członkowie-założyciele, a pozostali będę pochodzić z kwalifikacji.

Co na to wszystko UEFA, FIFA, stowarzyszenia klubów oraz władze lig piłkarskich? Tego dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego pierwszej z tych organizacji.

"UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej i Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) i LaLiga oraz Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A dowiedziały się, że kilka klubów angielskich, hiszpańskich i włoskich może planować ogłosić ich stworzenie zamkniętej, tak zwanej Super Ligi. Gdyby tak się stało, chcielibyśmy powtórzyć, że my - UEFA, angielski FA, RFEF, FIGC, Premier League, LaLiga, Lega Serie A, ale także FIFA i wszystkie nasze federacje członkowskie - pozostaniemy zjednoczeni w naszych wysiłkach, aby powstrzymać ten cyniczny projekt, projekt oparty na interesie własnym kilku klubów w czasie, gdy społeczeństwo bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje solidarności" – czytamy na stronie federacji.

FIFA już wcześniej zapowiedziała, że sześć federacji, których klubów to dotyczy, otrzyma zakaz gry w jakichkolwiek innych rozgrywkach na poziomie krajowym, europejskim lub światowym, a ich zawodnicy mogą zostać pozbawieni możliwości reprezentowania swoich drużyn narodowych.

Fot.: UEFA/Twitter


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus