Tak zagramy z Austrią?!

20.03.2019 21:10

Do spotkania z Austrią, które będzie pierwszą potyczką w ramach eliminacji UEFA EURO 2020, pozostały mniej niż dwadzieścia cztery godziny. Na podstawie różnych przecieków i oficjalnych wypowiedzi członków sztabu szkoleniowego możemy się pokusić o wytypowanie wyjściowego ustawienia Biało-Czerwonych.


Wiele wskazuje na to, że Jerzy Brzęczek zdecyduje się na ustawienia z jednym wysuniętym napastnikiem, czyli świetnie znane polskim zespołom 1-4-2-3-1. Z całą pewnością w bramce stanie jutro Wojciech Szczęsny, co potwierdził w środę sam selekcjoner.

Czteroosobowy blok obronny powinni stworzyć Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik i Artur Jędrzejczyk. Przed nimi wystąpi najprawdopodobniej duet środkowych pomocników w składzie Grzegorz Krychowiak – Mateusz Klich.

Za wsparcie osamotnionego w ataku Roberta Lewandowskiego odpowiadać będzie tercet Kuba Błaszczykowski, Piotr Zieliński i Kamil Grosicki. Niewykluczona jest też opcja z Arkadiuszem Milikiem na boku, ale jest nieco mniej prawdopodobna.

Krzysztof Piątek, który spisuje się rewelacyjnie na Półwyspie Apeniński, a po transferze do AC Milan stał się z miejsca liderem rossonerich będzie musiał na razie zadowolić się rolą jokera. 

Skróty meczów video bramki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
500 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD500Odbieram bonus