Real znalazł trenera!

13.06.2018 06:00

Julen Lopetegui będzie trenerem Realu Madryt po zakończeniu FIFA World Cup Russia 2018 – poinformowali „Królewscy” w oficjalnym komunikacie prasowym.


Real Madryt był zmuszony szukać nowego szkoleniowca po tym jak z posady na Estadio Santiago Bernabeu zrezygnował Zinedine Zidane. Francuz ogłosił decyzję po trzecim z rzędu wygranym finale Ligi Mistrzów, motywując ją potrzebą odpoczynku.

Na giełdzie nazwisk przez ten czas pojawiło się wiele uznanych postaci, w tym były gwiazdy „Królewski”, Guti i Raul. Tym większe jest zaskoczenie, że Florentino Perez sięgnął po Julena Lopeteguiego, który w klubach nie notował dobrych wyników.

Decydująca mogła być jednak znajomość klubu. Nowy trener madryckiego klubu występował w nim przez pięć lat, a później przez trzy pełnił m.in. funkcję szefa scautów i trenera

Lopetegui od dwóch lat sprawuje funkcję selekcjonera hiszpańskiej drużyny narodowej i dlatego obejmie „Królewskich” dopiero po zakończeniu rosyjskiego mundialu. Z Realem podpisał trzyletni kontrakt. 

Skróty meczów video bramki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd