Przełamanie Rakowa

28.02.2020 20:20

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w Bełchatowie Piast Gliwice na inaugurację 24. kolejki PKO Ekstraklasy. To pierwsze zwycięstwo beniaminka rozgrywek po przerwie zimowej.

Podopieczni Marka Papszuna wejście w 2020 rok mieli trudne, bo najpierw dostali lanie od Lecha w Poznaniu (0:3), później zremisowali w zasadzie wygrany mecz domowy z Legią Warszawa (2:2), a przed tygodniem przegrali 2:3 z Arką w Gdyni pomimo tego, że prowadzili już 2:0.

W piątek jednak udowodnili, że ponadprzeciętna jak na beniaminka postawa jesienią nie była dziełem przypadku. Aktualny mistrz Polski został na bełchatowskiej GIEKSA Arenie brutalnie wypunktowany. Trzy punkty ekipie spod Jasnej Góry zapewniły bramki Daniela Bartla i Felicio Browna Forbesa.

Zwycięstwo pozwoliło Rakowowi przynajmniej na chwilę wskoczyć do górnej połowy ligowej tabeli. Czy uda się tam zakotwiczyć na dłużej zależne jest od wyników, jakie w ten weekend osiągną białostoczanie, płocczanie czy lubinianie.