Prezes Boniek o EURO 2020

03.06.2021 15:10

W czwartek 3 czerwca odbyła się kolejna konferencja prasowa przedstawicieli piłkarskiej reprezentacji Polski, która na zgrupowaniu przygotowuje się do turnieju finałowego UEFA EURO 2020. Tym razem udział w spotkaniu z mediami wziął sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

UEFA EURO 2020: Zbigniew Boniek wyznaczył cel reprezentacji

Czego dowiedzieliśmy się od sternika polskiej piłki, który po EURO 2020 kończy swoją drugą, a więc ostatnią kadencję? Zbigniew Boniek potwierdził, że piłkarze za sukces podczas opóźnionych o rok Mistrzostw Europy otrzymają premie, ale nie ujawnił ich wysokości. Prezes wskazał również cel minimum jaki postawił przed kadrą. Tu zaskoczeń nie było.

"Na EURO 2020 wszystkie 24 zespoły będą chciały wyjść z grupy. Poprzedni turniej pokazał, że faworyci nie zawsze wygrywają, bo trenerzy często dostają zawodników wymęczonych po sezonie klubowym. Nasza drużyna ma spory potencjał. Są w niej gwiazdy światowego futbolu, piłkarze europejskiego formatu i tacy, którzy właśnie pukają do dużej piłki. Podoba mi się ta grupa, bo nie ma w niej takich, którzy potrafią grać na fortepianie i takich, którzy nadają się tylko do jego noszenia. Jest mocna drużyna, a to dobrze wróży przed mistrzostwami." - zauważył prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Jak więc widać powyżej, pomimo zmiany selekcjonera cel się nie zmienił. Po pierwsze i najważniejsze, trzeba wyjść z grupy, a potem różnie może być. Przed drużyną prowadzoną przed Paulo Sousę jeszcze jeden sprawdzian, we wtorek 8 czerwca Biało-Czerwoni zmierzą się z Islandią w Poznaniu. Kolejnym spotkaniem będzie już starcie fazy grupowej UEFA EURO 2020 przeciwko Słowacji, które zaplanowano na poniedziałek 14 czerwca.


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus