PP: Legia za burtą!

13.03.2019 21:05

Do ogromnej sensacji doszło w trzecim meczu ćwierćfinałów Totolotek Pucharu Polski, w którym pierwszoligowy Raków Częstochowa wyeliminował po dogrywce Legią Warszawa, która broniła wywalczonego przed rokiem trofeum.


Środowa potyczka od początku nie układała się po myśli mistrzów naszego kraju i obrońców krajowego pucharu bowiem już w czwartej minucie stracili oni bramkę. Radosława Majeckiego pokonał szczęśliwie Piotr Malinowski, który jak na skrzydłowego nigdy nie imponował skutecznością.

Wojskowi” zdołali wyrównać jeszcze przed zejściem na przerwę, kiedy to niezawodny Michał Kucharczyk wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem drużyny gospodarza. W drugiej odsłonie żadne bramki już nie padły i sędzia zarządził dogrywkę.

Jej pierwsza połowa upłynęła bez goli, ale w drugiej Raków wyszedł na prowadzenie za sprawą Andrzeja Niewulisa i tej przewagi już nie roztrwonił. Zresztą było o to trudno, bo goście grali już w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Portugalczyka Cafu.

Tym samym Raków Częstochowa dołączył do Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok, które już wcześniej zapewniły sobie udział w półfinale Totolotek Pucharu Polski. Czwartego uczestnika 1/2 finału wyłoni mecz Puszczy Niepołomice i Miedzi Legnica. 

Skróty meczów video bramki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd