Polski mecz dla Napoli

25.08.2019 09:05

Sobotnie starcie Fiorentiny z Napoli w ramach inauguracji włoskiej Serie A zapowiadane było jako „polski mecz”, bo na boisku mogliśmy zobaczyć nawet czterech reprezentantów naszego kraju. Ostatecznie pojawiło się dwóch, ale kibice i tak nie mają prawa narzekać na to spotkanie.

Był to chyba najlepszy mecz piłkarskiej soboty na całym świecie. Nie brakowało goli i zwrotów akcji. W sumie zobaczyliśmy aż siedem trafień. O jedno więcej zdobył neapolitański zespół i to on na swoim koncie zapisał pierwszy komplet punktów w sezonie 2019/2020.

Od pierwszych minut na placu gry zobaczyliśmy w drużynie gospodarzy Bartłomieja Drągowskiego, a po drugiej stronie barykady Piotra Zielińskiego. Szymon Żurkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a Arkadiusz Milik na trybunach.

Jednak to nie Biało-Czerwoni odgrywali pierwszoplanowe role. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Pulgar, ale jeszcze przed przerwą Napoli odrobiło te straty za sprawą Mertensa i Insigne.

W drugiej odsłonie obserwowaliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Milenković doprowadził do wyrównania, ale już za chwilę odpowiedział Callejon. Później trafił jeszcze Boateng, a wynik spotkania na 3:4 ustalił Insigne.