Pogrom w Krakowie na inaugurację kolejki

17.08.2019 11:30

W inauguracyjnym spotkaniu 5. kolejki zmagań w PKO Ekstraklasie Wisła rozbiła w Krakowie ŁKS Łódź zdobywając aż cztery bramki i nie tracąc żadnej. To drugi komplet punktów „Białej Gwiazdy” w bieżącym sezonie.

Początkowo niewiele wskazywało na to, że przyjezdni poniosą klęskę. To oni mogli bardziej się podobać. Jednak jak to w piłce bywa, wszystko zmieniła pierwsza bramka, a tę zdobyli podopieczni Macieja Stolarczyka.

Na listę strzelców wpisał się niezawodny Paweł Brożek, który jak na lisa pola karnego przystało wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył David Niepsuj.

Goście starali się odrobić straty po przerwie, ale niewiele z tego wynikało. Koniec końców zostali jeszcze dwa razy skarceni przez gospodarzy (Saviciević i ponownie Brożek) i do Łodzi wracali z bagażem czterech goli.

Wisła zdobyła tym samym swój piąty, szósty i siódmy punkt w sezonie, dzięki czemu wskoczyła do górnej połówki w tabeli. W sobotę przed nami aż trzy mecze: Śląsk – Cracovia, Arka – Lech oraz Jagiellonia – Górnik.