PKO Ekstraklasa wróci już w styczniu!

27.11.2020 11:10

To już praktycznie przesądzone, zimowa przerwa w zmaganiach o piłkarskie mistrzostwo Polski będzie rekordowo krótka i zakończy się jeszcze w styczniu, a nie jak to bywało dotychczas w połowie czy nawet pod koniec lutego! Piłkarskie typy bukmacherskie!

PKO Ekstraklasa: Rekordowo krótka przerwa zimowa 

Jak doszło do przyspieszenia startu rundy wiosennej sezonu 2020/2021 o tydzień? Decyzję o skróceniu przerwy zimowej i wznowieniu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 29 stycznia 2021 roku zarekomendowała Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. W trakcie posiedzenia dyskutowano również o wdrożeniu w lidze nowych testów antygenowych tzw. szybkich testów, na zakup których spółka przekazała już klubom 400 tysięcy złotych.

Zgodnie z obowiązującą dotychczas wersją terminarza 15. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy zaplanowano na 6-7 lutego 2021 roku. Nadzwyczajna sytuacja wywołana pandemią wirusa SARS-CoV-2 sprawiła jednak, że po konsultacjach ze wszystkimi klubami oraz głównym nadawcą telewizyjnym Canal+ Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. na wniosek Zarządu zarekomendowała skrócenie przerwy zimowej o tydzień. Ponadto Ekstraklasa S.A. wystąpi do PZPN o wcześniejsze rozpoczęcie zimowego okna transferowego, żeby przed pierwszym meczem rundy wiosennej można uprawnić do gry nowych zawodników.

"Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy Ekstraklasy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Skrócenie przerwy zimowej sprawi, że zyskamy dwa dodatkowe terminy, które będziemy mogli wykorzystać w przypadku konieczności przełożenia meczów. Sezon rozpoczął się niemal miesiąc później niż w normalnych okolicznościach i kluby doskonale rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa i niezbędne są decyzje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo rozgrywek" – wyjaśnił Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Decyzja wydaje się słuszna, bo ostatnie kilka kolejek PKO Ekstraklasy było mocno zaburzonych przez koronawirusa. Na szczęście niemal wszystkie zaległości udało się nadrobić, do rozegrania zostały już tylko dwa zaległe pojedynki, ale przy podobnej sytuacji na wiosnę mogłoby być o to trudniej, gdyby nie przyspieszenie startu rundy wiosennej. 

Fot.: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. sts bonus bez depozytu 2021
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
600 PLN bez ryzyka + 3 x 777 PLN + 15 darmowych zakładów! Kod: BETONLINEOdbieram bonus