Młodzieżówka nie dała rady

17.11.2018 10:05

W pierwszym meczu barażowym o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2019, reprezentacja Polski nie sprostała drużynie narodowej Portugalii, przegrywając w Zabrzu 0:1.

Podopieczni Czesławach Michniewicza piątkowy pojedynek z Portugalczykami rozpoczęli bardzo ostrożnie, broniąc się w dziesiątkę na własnej połowie i próbując wyprowadzać kontry, głównie za sprawą szybkich skrzydłowych Szymańskiego i Michalaka oraz wysuniętego Dawida Kownackiego. Plan ten spalił na panewce w 30. minucie, kiedy to Diogo Jota wykorzystał błąd obrony i otworzył wynik.

W drugiej odsłonie Biało-Czerwoni zagrali odważniej, co zaowocowało kilkom sytuacjami bramkowymi. Niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Przyjezdni również nie byli w stanie pokonać raz jeszcze Kamila Grabary, więc pierwsza potyczka barażowa zakończyła się rezultatem 0:1.

To stawia polską młodzieżówkę w trudnej sytuacji przed wtorkowym rewanżem, ale jak podkreśla sam Czesław Michniewicz, to tylko jedna bramka do odrobienia, więc tak naprawdę każdy scenariusz jest możliwy.