Milik oczarował media

15.05.2018 06:00

Choć przebywał na boisku zaledwie dwadzieścia minut, to zapracował sobie na miano piłkarza meczu. Mowa oczywiście o Arkadiuszu Miliku, który dał zwycięstwo Napoli w meczu z Sampdorią Genua (2:0).

Maurizio Sarri ponownie wykorzystał 24-letniego napastnika rodem z Polski w roli jokera, który miał odwrócić losy meczu i po raz kolejny się nie zawiódł. Były piłkarz Górnika Zabrze na boisku pojawił się w 71. minucie spotkania i już minutę później wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu. [Zobacz bramki i skrót meczu!]

Znakomite wejście Arka Milika nie umknęło uwadze mediów na Półwyspie Apenińskim, które doceniły wkład naszego napastnika w wygraną neapolitańczyków. Lokalny dziennik „Il Mattino” wygrał Polaka graczem meczu. Ogólnokrajowa „La Gazetta dello Sport” też wystawiła mu najwyższą notę w zespole, z tym, że taką samą otrzymało też dwóch innych graczy.

Rosnąca forma 24-letniego reprezentanta cieszy nie tylko fanów, ale też selekcjonera polskiej drużyny narodowej, który od zawsze pokłada w Miliku ogromne nadzieje i to właśnie w nim widzi partnera Roberta Lewandowskiego w ataku.