LM bez Manchesteru City?!

15.02.2020 18:55

Ta wiadomość wstrząsnęła całym piłkarskim światem, Europejska Unia Związków Piłkarskich zawiesiła na dwa sezonu Manchester City z powodu naruszenia zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. 


Werdykt UEFA sprowadza się do tego, że The Citizens, którzy po zdobyciu wszystkich krajowych trofeów na przestrzeni kilku ostatnich sezonów celują w wygranie Champions League, nie będą mogli w nich uczestniczyć przed dwa kolejne sezony, czyli 2020/2021 i 2021/2022!!!

Poza karą bezwzględnej dyskwalifikacji skutkującej zakazem udziału w dwóch kolejnych edycjach europejskich pucharów, na Manchester City nałożono też wysoką karę finansową. Mowa o grzywnie aż 30 milionów w europejskiej walucie. Ta dla klubu z praktycznie nieograniczonym budżetem specjalnie dotkliwa nie będzie.

Brytyjskie media już donoszą, że jedną z pierwszych konsekwencji takiego stanu rzeczy może być odejście Pepa Guardioli z Etihad Stadium, ale wcale nie musi do tego dojść. Od decyzji UEFA przysługuje bowiem odwołanie, a te na ogół opłacały się klubom karanym przed władze europejskiej federacji.


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus