Licencja Wisły Kraków zawieszona!

03.01.2019 17:00

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła Wiśle Kraków SA licencję na rozgrywki LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 w związku z naruszeniem kilku kryteriów Podręcznika Licencyjnego - poinformowano w komunikacie polskiej federacji.


To oczywiście pokłosie wydarzeń, które wstrząsnęły krakowskim klubem na przełomie roku, kiedy to nie udało się ostatecznie sfinalizować zmian właścicielskich, które miały rozwiązać problemy finansowe i organizacyjne.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła zawiesić Wiśle Kraków SA licencję ze względu na niejasną sytuację prawną Klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego” - czytamy na wstępie oficjalnego oświadczenia PZPN.

Co dalej? Teraz władze federacji czekają na wyjaśnienia oraz informacje z klubu. Odbędzie się też posiedzenie plenarne Komisji ds. Licencji, na którym władze Wisły Kraków będą miały okazję odnieść się do zaistniałych wydarzeń i przedstawić plany na przyszłość.

W najgorszym wypadku, gdyby licencja nie została odwieszona, „Biała Gwiazda” zostanie ukarana walkowerami, a po trzecim przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli i zdegradowana o dwa poziomy rozgrywkowe.


Skróty meczów video bramki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd