„Lewy” po raz 20!

02.11.2019 19:45

Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 20 bramek w bieżącym sezonie. Tym razem jednak gol Polaka nie dał żadnych punktów Bayernowi Monachium, który skompromitował się we Frankfurcie, przegrywając aż 1:5.

Dla kapitana Biało-Czerwonych i najskuteczniejszego napastnika w historii polskiej drużyny narodowej dzisiejszy mecz był wyjątkowy. Mowa bowiem o występie numer 300 na boiskach niemieckiej Bundesligi. Koledzy z zespołu jednak skutecznie popsuli święto „Lewemu”.

Zaczął Jerome Boateng, który już w dziewiątej minucie pojedynku wyleciał z boiska z czerwoną kartką. To był początek problemów. Już po chwili na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla Eintrachtu. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Robert Lewandowski, który minął kilku rywali i strzelił kontaktową bramkę.

Był to jedyny pozytyw dla „Bawarczyków” tego dnia, bo już po przerwie piłkarze z Frankfurtu dorzucili trzy kolejne bramki, upokarzając ekipę z Monachium. Porażka 1:5 nie miała prawa się zdarzyć. Kto wie, czy to nie będzie ta kropla, która przepełni czarę goryczy i doprowadzi do zwolnienia Niko Kovaca.

Wracając dla Lewandowskiego, był to jego 20 gol w bieżącym sezonie i zarazem 14 w samej tylko Bundeslidze. 31-letni Polak jest pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył przynajmniej jedną bramkę w każdej z pierwszych dziesięciu kolejek sezonu.