Lewandowski show w Belgradzie

27.11.2019 08:20

Robert Lewandowski przeszedł do historii Ligi Mistrzów UEFA zdobywając cztery bramki w zaledwie kwadrans, co jest nowym rekordem najbardziej prestiżowych rozgrywek w klubowym futbolu.

Bayern Monachium mierzył się w Belgradzie z miejscową Crveną Zvezdą. Dopóki popularny „Lewy” nie wziął spraw w swoje ręce „Bawarczycy” prowadzili skromnie 1:0. Show 31-letniego Polaka rozpoczął się już po przerwie. Dokładnie w 53. minucie.

To wówczas kapitan i najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski po raz pierwszy trafił do siatki, a strzelanie zakończył czwartą bramkę, na którą musieliśmy czekać zaledwie do 68. minuty. Tych bramek mogło być więcej, gdyby Lewandowski nie został zmieniony na kwadrans przed końcem.

W sumie „Lewy” ma już 63 gole w Lidze Mistrzów UEFA, czyli zaledwie o jedną mniej od czwartego w klasyfikacji strzelców Karima Benzemy. Łącznie w sezonie 2019/2020 uzbierał już 27 goli w 20 występach.