Lewandowski przed meczami eliminacji

31.08.2021 17:20
Lewandowski przed meczami eliminacji

Już w najbliższy czwartek piłkarska reprezentacja Polski rozegra pierwszy z trzech wrześniowych meczów w ramach eliminacji do katarskiego mundialu. Tradycyjnie podczas zgrupowania odbywają się codzienne konferencje prasowe. W tej wtorkowej udział wziął Robert Lewandowski. Co miał do powiedzenia nas kapitan?

Lewandowski o eliminacjach MŚ 2022

Przypominamy, że Biało-Czerwoni pod wodzą Paulo Sousy wygrali tylko jedno z ośmiu spotkań. Udział w EURO 2020 zakończył się klapą, średnio wyglądał też start eliminacji do mistrzostw świata, które w 2022 roku zagoszczą w Katarze. Na wiosnę reprezentacja Polski zremisowała z Węgrami, zwyciężyła Andorę oraz uległa Anglikom. Jakie w kadrze panują nastroje przed wrześniowym trójskokiem?

"Nie ulega wątpliwości, że przed nami bardzo ważne spotkania. Jeśli chce się awansować, to trzeba zdobywać punkty. Do końca eliminacji pozostało jeszcze sporo meczów, ale teraz skupiamy się tylko na meczu z Albanią. Mamy swoje kłopoty, ale nie będziemy o nich myśleli przygotowując się do rywalizacji. Przeciwnicy bardzo dobrze grają w defensywie i umieją skracać dystans przesuwając się na polu gry. Zapowiada się trudny mecz, ale jesteśmy na to przygotowani. Jesteśmy mocną drużyną i wierzę, że w tym meczu będzie tak samo. Na pewno będziemy musieli być cierpliwi w konstruowaniu akcji, aby szybko znaleźć szansę na zdobywanie bramek. Zdaje sobie sprawę z tego, że tego miejsca na murawie będziemy mieli mało, szczególnie zawodnicy ofensywni." - mówił kapitan polskiej drużyny narodowej.

Niestety reprezentację Polski dopadła plaga problemów zdrowotnych. To przez nie na grupowaniu nie stawili się Dawid Kownacki, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek i Sebastian Szymański oraz Mateusz Klich. W dwóch pierwszych meczach zabraknie też Piotra Zielińskiego, który zmaga się z urazem mięśniowym i być może będzie gotowy na kluczowy mecz z Anglikami.


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. sts bonus bez ryzyka 2023
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
W Betfan 600 PLN + 60 PLN Freebet z kodem BETONLINE!Odbieram bonus