Lewandowski katem Schalke

26.01.2020 12:40

Robert Lewandowski otworzył wynik sobotniego spotkania, w którym jego Bayern Monachium pokonał aż 5:0 Schalke 04 Gelsenkirchen. Mało jest zespołów, którym tak regularnie strzela polski as.

Dla kapitana polskiej drużyny narodowej i jej najlepszego strzelca w historii to już druga bramka w 2020 roku, choć wielu spodziewało się, że „Lewy” wróci do gry po operacji przepukliny pachwinowej dopiero w lutym!

Tymczasem już od połowy stycznia nadaje ton „Bawarczykom”, którzy jako zespół znajdują się w równie znakomitej dyspozycji, co polski napastnik, który otworzył wynik meczu przeciwko Schalke 04 już w szóstej minucie. Ostatecznie Bayern wygrał 5:0.

Dla Roberta Lewandowskiego był to już 22 występ przeciwko S04. Jego dorobek w tych konfrontacjach jest imponujący, 19 bramek i 3 asysty. W całym bieżącym sezonie „Lewy” ma już 32 trafienia i 3 ostatnie podania, a w samej 1.Bundeslidze już 21 goli.