Lechia gra dalej

07.11.2018 17:05

W przedostatnim meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski aktualny lider Lotto Ekstraklasy nie bez trudu wyeliminował drugoligowca, udowadniając swoją wyższość dopiero w drugiej odsłonie środowego pojedynku.

Lechia Gdańsk, bo to o podopiecznych Piotra Stokowca cały czas mowa, do przerwy przegrywała na wyjeździe z Resovią Rzeszów, po bramce zdobytej przez Pawła Hassa już w piętnastej minucie spotkania.

W drugiej odsłonie najlepsza obecnie drużyna Lotto Ekstraklasy zdominowała rywala, wbijając mu aż trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Steven Vitoria, Artur Sobiech i Lukas Haraslin.

Z kim zmierzą się gdańszczanie w kolejnej rundzie zmagań o krajowy puchar? Tego dowiemy się jutro w samo południe, kiedy to w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału.

Wiadomo już na pewno, że spotkania kolejnej fazy Pucharu Polski zostaną rozegrane jeszcze w tym roku. Dokładnie w dniach 4-6 grudnia. Ćwierćfinały odbędą się już w przyszłym roku, na przełomie lutego i marca.