Klimala mistrzem Szkocji!

19.05.2020 11:45

Władze angielskiej Premier League planują wznowić rozgrywki w czerwcu, ale w Szkocji dali sobie z tym spokój. Oficjalnie zakończono już sezon 2019/2020, a mistrzostwo kraju powędrowało do Celticu Glasgow, którego zawodnikiem od zimowego okna transferowego jest Polak Patryk Klimala. 


Co ciekawe, choć zdecydowano się zakończyć przedwcześnie zmagania na czterech najbliższych szczeblach rozgrywkowych, to wciąż nie zapadła ostateczna decyzja na temat Pucharu Szkocji, który został wstrzymany na etapie półfinałów. Tym samym do rozegrania zostały już tylko trzy starcia i wiele wskazuje na to, że one się odbędą. 

Szanse na triumf w krajowym mają zespoły Hearts i Hibernian, które zmierzą się w pierwszym meczu 1/2 finału oraz Aberdeen i Celtic Glasgow, które stworzyły drugą z półfinałowych par. Co za tym idzie Celtic stanie przed szansą wywalczenia podwójnej korony.

Mistrzostwo udało się wywalczyć stosunkowo łatwo. Ostatecznie o końcowej kolejności decydowała średnia punktów, bo nie wszystkie zespoły rozegrały taką samą liczbę spotkań. Celtic, który zagra w Lidze Mistrzów UEFA, mógł się pochwalić współczynnikiem 2,67 a drudzy Rangersi „tylko” 2,31. Poza nimi w Lidze Europy UEFA zobaczymy także Motherwell.

Niewielki wkład w dziewiąty z rzędu tytuł swojego nowego klubu miał Polak Patryk Klimala. 21-letni napastnik, który trafił na Wyspy Brytyjskie za 4 miliony euro po transferze z Jagiellonii Białystok, na boisku pojawił się tylko dwukrotnie, spędzając na nim łącznie zaledwie 15 minut.

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus