Kiedy obstawiać overy 2.5 w piłce nożnej?

W firmach bukmacherskich jest sporo zakładów do wyboru. Swobodnie możemy zatem zagrać m.in. nie tylko na triumfatorów konkretnych potyczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na zakłady związane z liczbą bramek. Chcesz obstawiać overy 2.5 w futbolu? Jak podejść do tego tematu, by ta strategia okazała się, pod wieloma względami, bardzo słuszna?

Jakie ligi wybierać do obstawiania overów?

Aby skutecznie typować overy 2.5/undery 2.5, trzeba na samym początku zdecydować się na odpowiednie rozgrywki. Jakie ligi będą tutaj zatem najlepszym wyborem? Dobrze jest postawić na takie rozgrywki, gdzie tych bramek pada statystycznie dużo. Oczywiście fakt, że w danej lidze - np. weźmy pod lupę Eredivisie - pada sporo goli nie spowoduje, że każdy over 2.5, 3.5 itd. będzie na pewno wchodził. Trzeba jednak zrobić wszystko, by w jak największym stopniu zminimalizować po prostu ryzyko porażki. W związku z tym warto dokładnie poprzeglądać rozmaite statystyki związane właśnie z tym tematem.

Jest chyba jasne, że należy przede wszystkim decydować się na ligi, gdzie tych bramek jest stosunkowo dużo. Wtedy będziesz miał po prostu o wiele większe szanse, że finalnie Twój typ okaże się trafiony. Najlepiej decydować się też na stosunkowo znane rozgrywki. Być może tych bramek nie brakuje w egzotycznej lidze itp.

Pamiętaj jednak, że dostęp do informacji o takich ligach jest trudniejszy. Poza tym buki online oferują na takie rozgrywki relatywnie mniej zakładów. Inna ważna kwestia jest zaś taka, że czasami najlepsze firmy bukmacherskie mogą nawet blokować takie zakłady lub rozliczać je jako zwroty; bez podania jakiejkolwiek przyczyny (są bowiem firmy, które zapisują sobie prawo do tego w regulaminie). W związku z tym osoby zainteresowane overami powinny decydować się jedynie na takie ligi, które są stosunkowo znane. Jak widać z powyższych rozważań, pod wieloma względami ma to bowiem spore znaczenie.

Gdzie najlepiej obstawiać overy i undery? Polski bukmacher STS to najlepsza opcja, gdyż kursy na takie zakłady są najwyższe. Do tego nowy bonus 1200 PLN + 29 PLN bez depozytu! Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na stronie www.sts.pl.

Jakie zespoły będą odpowiednie?

Wybór odpowiednich rozgrywek to tylko jeden z etapów selekcji. W drugiej kolejności trzeba zdecydować się na optymalne zespoły. Czym trzeba w tym aspekcie się kierować? Pomocne będą statystyki. I to nie tylko z tego sezonu, ale z kilku poprzednich kampanii wstecz. Tak, by wyciągnąć odpowiednie wnioski odnoszące się właśnie do tego konkretnego zagadnienia. Oczywiście, najważniejsza jest forma tu i teraz, ale jeśli dana ekipa konsekwentnie zdobywa sporo goli (w trakcie tego i kilku poprzednich sezonów), to nie jest to dziełem przypadku. Należy na pewno zwracać uwagę na liczbę bramek zdobytych w roli gospodarza albo gościa.

Często jest tak, że dany klub zupełnie inaczej prezentuje się u siebie, a inaczej w spotkaniach delegacyjnych. Ważny jest też rywal. Analiza musi zatem obejmować 2 zespoły. Kiedy gra faworyt z outsiderem, to typerzy muszą wybierać gospodarzy sporo strzelających i gości sporo tracących. Raczej nie można w tej sytuacji nastawiać się, że przyjezdni pomogą w uzyskaniu overa. Inaczej wygląda sytuacja, gdy ktoś chce zagrać ten zakład w przypadku ekip o zbliżonym potencjale. W takim położeniu trzeba znaleźć takie kluby, które mają potencjał w ofensywie i relatywnie słabe defensywy. Alternatywnym zakładem jest tutaj zaś BTS.

Zakłady przedmeczowe i live

Niektórzy grają wyłącznie zakłady przedmeczowe. Wybierają dokładnie konkretne rozgrywki, ekipy i stawiają pieniądze. Inni zaś skupiają się przede wszystkim na zakładach live. W pewnym stopniu to wszystko może być jednak ze sobą połączone. Znalazłeś zakład na over 2.5 po kursie 1.85? Nie grasz jednak niczego poniżej 2.00? To nie oznacza, że koniecznie musisz zrezygnować z tego wariantu. Możesz bowiem poczekać kilka, maksymalnie kilkanaście minut i zagrać na live over 2.5. Oczywiście, nie zawsze się to udaje.

Mówimy o meczach, w których szybko pada premierowy gol. Wtedy kursy na over 2.5 diametralnie maleją. Jest to zatem trochę ryzykowne. Takie sytuacje zdarzają się jednak relatywnie rzadko. Wystarczy zaś poczekać zaledwie kilka minut, by oferta na konkretny over 2.5 była o kilka czy nawet kilkanaście setnych większa.

Na co należy uważać?

Wszystko musi być bardzo dokładnie przeanalizowane. Okazuje się, że niektórzy zapominają zaś o kilku najważniejszych czynnikach. Jakich? Chodzi między innymi o brak sprawdzenia przewidywanych składów. Pamiętaj, by to zrobić. W końcu brak najlepszego strzelca albo asystenta itp. może mieć negatywne znaczenie pod kątem overa 2.5. Szczególnie, gdy mówimy o graczach, na których opiera się cała gra ofensywna konkretnego zespołu. W takiej sytuacji trzeba być zatem bardzo ostrożnym z wydawaniem sporych pieniędzy na overy 2.5…

Jakie czynniki powinny zaś skłonić do szybkiego postawienia tego zakładu? Kontuzja podstawowego bramkarza albo defensora na pewno nie wpłynie pozytywnie na postawę całego bloku defensywnego. Wtedy o bramki powinno być zaś zdecydowanie łatwiej. Wpływ na końcowy wynik ma też zaangażowanie obu stron. Jeśli gospodarze muszą wygrać minimum dwoma golami, by awansować do europejskich pucharów, to na pewno będą nastawieni bardziej ofensywnie niż zazwyczaj.

Nowa oferta darmowych bonusów na www.efortuna.pl

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. sts bonus bez depozytu 2020
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus