Jagiellonia wróciła z przytupem

09.02.2019 11:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok rundę wiosenną LOTTO Ekstraklasy 2018/19 zainaugurowali wyjazdowym zwycięstwem na Miedzią Legnica i to nie byle jakim zwycięstwem, bo rozgromili rywala w stosunku aż 3:0.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia, bo w mecz lepiej weszła drużyna gospodarza, która starała się utrzymywać dłużej przy piłce. Tylko co z tego, jeśli brakowało jej szczęścia, a rywal okazał się zdecydowanie bardziej konkretny. Jeszcze przed przerwą „Jaga” zadała dwa ciosy.

Najpierw w zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej zachował się Mitrović (15.), a pół godziny później z karnego trafił Guilherme. Karny został podyktowany po faulu Bożicia, który po dwudziestu minutach drugiej odsłony wyleciał z boiska z czerwoną kartką, po faulu na Klimali.

Białostocczanie nie forsowali specjalnie tempa, pilnując korzystnego wyniku, ale zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Tym razem za sprawą Arvydasa Novikovasa. Dzięki wygranej w Legnicy i porażce Lecha z lubinianami (1:2), „Jaga” awansowała na trzecią pozycję w ligowej tabeli.