„Jaga” rozbiła Arkę na inaugurację

20.07.2019 07:20

Inauguracja sezonu 2019/20 rozgrywek PKO Ekstraklasy za nami. W piątek odbyły się dwa pierwszej mecze. W tym o godzinie 18:00 Jagiellonia Białystok rozbiła na wyjeździe Arkę Gdynia (3:0).

Białostoczanie nie dali najmniejszych szans rywalowi, który skazywany jest na walkę o utrzymanie. Podopieczni Ireneusza Mamrota potwierdzili z kolei mistrzowskie aspiracje, pokazując już w pierwszej kolejce swoją moc.

Wynik spotkania po podaniu Jesusa Imaza otworzył Bartosz Bida. Na 2:0 podwyższył sam Hiszpan, który na listę strzelców wpisał się jeszcze przed przerwą. Wynik spotkania już w drugiej odsłonie ustalił Taras Romachuk.

Jagiellonia Białystok została tym samym pierwszym liderem tabeli. W drugim piątkowym meczu beniaminek ŁKS Łódź bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk. Goście drugą połowę grali w dziesięciu po czerwonej kartce Żarko Udovicicia.