Italia ma selekcjonera

16.05.2018 06:00

Po tygodniach spekulacji Włoski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił nazwisko nowego trenera drużyny narodowej. Nowym szkoleniowcem Azzurrich, zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, został Roberto Mancini.


Swoisty casting na następcę Giampiero Venturę, który przegrał ze Szwecją baraże o udział w Mistrzostwach Świata w Rosji, trwał od listopada zeszłego roku. Misja znalezienia nowego selekcjonera przypadła w udziale legendzie AC Milan, Alessandro Costacurcie.

Na giełdzie nazwisk znalazły się największe trenerskie sławy z Półwyspu Apenińskiego z Carlo Ancelottim, Claudio Ranierim, Antonio Conte i Massimiliano Allegrim na czele. Wśród nich nie zabrakło też trenera Zenita Kazań, Roberto Manciniego.

Do ostatniego etapu selekcji doszedł właśnie on i Carlo Ancelotti. Zdaje się, że to ten drugi był faworytem Costacurty, ale obaj panowie nie mógł dojść do porozumienia bowiem doświadczony szkoleniowiec pracę w kadrze chciał łączyć z prowadzeniem klubu.

Ostatecznie wybór padł na Roberto Manciniego, który zgodził się na to by poświęcić się drużynie narodowej i zrezygnował z niebotycznych zarobków w Zenicie Kazań. 

Skróty meczów bramki online 0

  1. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd