Henry trenerem Glika?!

10.10.2018 09:00

Według francuskich mediów Thierry Henry ma zostać następcą Leonardo Jardima na stanowisku trenera pierwszego zespołu AS Monaco, którego piłkarzem jest lider defensywy reprezentacji Polski, Kamil Glik.


Los obecnego szkoleniowca AC Monaco nie został jeszcze oficjalnie przesądzony, ale coraz głośniej jest o jego dymisji w związku z fatalnym startem sezonu 2018/19. Zespół pod jego wodzą zdołał wygrać tylko jedno z dziewięciu spotkań o ligowe punkty i znajduje się obecnie w strefie spadkowej, na trzecim od końca miejscu.

Z tego też powodu nie ma praktycznie dnia, żeby we francuskich mediach nie pojawiały się informacje o jego zwolnieniu i plotki na temat jego potencjalnego następcy. Tym, według najnowszych doniesień, miałby zostać Thierry Henry.

Znakomity niegdyś piłkarz rozpoczynał swoją seniorską karierę właśnie w klubie z Księstwa Monako, gdzie spędził w sumie aż siedem sezonów. Po zakończeniu piłkarskiej kariery, od 2016 roku był asystentem selekcjonera reprezentacji Belgii, z którą zdobył brąz Mistrzostw Świata w Rosji.

Thierry Henry już na początku obecnego sezonu łączony był z klubami Ligue 1, a konkretnie z Girondins Bordeaux. Ostatecznie jednak nie został jego szkoleniowcem. Czy przejmie AS Monaco? To okaże się w ciągu kilku najbliższych dni. 

Skróty meczów video bramki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd