Górnik i Lech z awansem

20.07.2018 07:30

W czwartkowe popołudnie dwaj przedstawiciele Lotto Ekstraklasy, Górnik Zabrze i Lech Poznań, wywalczyli awans do II rundy eliminacji UEFA Europa League.

Kolejorz” męczył się niemiłosiernie w Armenii, ale ostatecznie pomimo porażki w rewanżu (1:2), dzięki zaliczce z pierwszego meczu (2:0), zdołał wyeliminować Gandzasar Kapan. Bramkę na wagę awansu zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Trałka. [Zobacz bramki!]

Prawdziwą drogę przez mękę przeszli też zabrzanie, którzy po zwycięstwie 1:0 u siebie dgo przegrywali w rewanżu 0:1, co oznaczałoby konieczność rozegrania dogrywki. Przed nią podopiecznych Marcina Brosza uratował dopiero w 85. minucie spotkania zmiennik Daniel Smuga. [Obejrzyj gole!]

Tym samym w II rundzie kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy UEFA zobaczymy aż trzy polskie zespoły. Wkraczająca na tym etapie Jagiellonia Białystok zmierzy się z portugalskim Rio Ave, Lech Poznań z białoruskim Szachciorem Soligorsk, a Górnik Zabrze ze słowackim AS Trenczyn.

Pierwsze mecze odbędą się już w najbliższy czwartek 26 lipca, a rewanże tydzień później, 2 sierpnia. „Jaga” i zabrzanie zaczną u siebie, a „Kolejorz” na wyjeździe.