Gole Bednarka i Linettego

18.01.2020 20:20

Byli piłkarze Lecha Poznań, obrońca Jan Bedbarek i pomocnik Karol Linetty, zdobyli bramki dla swoich zespołach w sobotnich meczach ligowych. Żadnemu z nich nie udało się zdobyć nawet jednego punktu.

Jako pierwszy do siatki rywali trafił Bednarek, który wyszedł w podstawowym składzie Southampton FC na mecz z Wolverhampton Wolves i już w 15. minucie pojedynku otworzył wynik meczu wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Ostatecznie „Święci” pomimo prowadzenia 2:0 do przerwy przegrali z „Wilkami” 2:3.

Jeszcze większe lanie dostała Sampdoria Genua Karola Linettego, która w Rzymie przyjęła pięć goli od rozpędzonego Lazio. Przyjezdni byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką. To właśnie jej autorem był Karol Linetty, który założył w tym pojedynków również opaskę kapitana.

Wiele wskazuje na to, że obu bohaterów niniejszej notki znajdzie się na liście powołanych przez Jerzego Brzęczka na marcowe zgrupowanie przed turniejem finałowym UEFA EURO 2020. Linetty może być tym graczem, który zastąpi kontuzjowanego Krystiana Bielika. Natomiast Bednarek od dwóch lat jest pewniakiem w kadrze.