Gikiewicz obronił karnego

14.09.2019 19:09

Rafał Gikiewicz, podstawowy bramkarz Unionu Berlin, obronił jedenastkę w meczu przeciwko Werderowi Brema. Pomimo tego klub Polaka ostatecznie przegrał 1:2 w meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi.


Popularny „Giki”, którego większość kibiców kojarzy zapewne z występów w Śląsku Wrocław, zaliczył kolejny udany występ w barwach absolutnego beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Jednak tym razem polski golkiper nie ustrzegł swojej drużyny od porażki. 

Gikiewicz zdołał dziś obronić pięć uderzeń rywali, ale przy dwóch innych skapitulował. Golkiper rodem z Olsztyna nie zdołał obronić pierwszej jedenastki wykonywanej przez Davy Klaassena oraz dał się zaskoczyć Niclasowi Fullkrugowi. 

Niemniej „Giki” zostanie zapamiętany przede wszystkim z obrony drugiego rzutu karnego, kiedy to wyczuł intencje strzelca i zdołał sparować jego uderzenie. Tym samym zrobił kolejny krok ku obronie tytułu Piłkarza Sezonu Unionu Berlin, jaki utrzymał po minionych rozgrywkach, w których poprowadził swoją ekipę do historycznego awansu.

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. sts bonus bez depozytu 2020
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus