Francja w finale mundialu!

11.07.2018 10:05

W pierwszym półfinałowym meczu FIFA World Cup Russia 2018 reprezentacja Francji pokonała 1:0 drużynę narodową Belgii i czeka już na swojego rywala w wielkim finale. Tego wyłoni środowe starcie Anglików z Chorwatami (godzina 20:00).

Mecz „Trójkolorowych” z „Czerwonymi Diabłami” nie był zbyt otwarty, ale pomimo tego dostarczył wielu emocji i futbolu na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje szanse, ale świetnie spisywali się tego dnia bramkarze obu ekip, Hugo Lloris i Thibaut Courtois, którzy popisali się kilkoma doskonałymi interwencjami.

W końcu jednak jeden z nich musiał skapitulować. Doszło do tego w 51. minucie spotkania, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Antoine Griezmanna z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Samuel Umtiti, który uprzedził zabezpieczającego krótki słupek Marouane Fellainiego (Zobacz bramkę!). Tym samym obrońca FC Barcelony dał Francuzom awans do finału.

W nim podopieczni Didiera Deschampsa zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Anglików z Chorwatami. W zgodnej opinii bukmacherów faworytem tego starcia są „Synowie Albionu”, którzy w przeciwieństwie do rywala półfinał osiągnęli bez konieczności rozgrywania dogrywki.