Francja mistrzem świata!

16.07.2018 08:45

W niedzielnym finale FIFA World Cup Russia 2018 reprezentacja Francji pokonała 4:2 drużynę narodową Chorwacji i po raz drugi w historii została mistrzem świata w piłce nożnej.

Od początku spotkanie układało się po myśli „Trójkolorowych”, którzy już w 18. minucie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Mario Mandżukicia. Co prawda dwanaście minut później wyrównał Ivan Perisić, ale jeszcze przed przerwą, po jego zagraniu ręką, Francuzów na prowadzenie wyprowadził Antoine Griezmann, skutecznie egzekwując rzut karny.

O losach tytułu zdecydował jednak początek drugiej odsłony, kiedy to w 59. i 65. minucie francuska reprezentacja dorzuciła dwie kolejne bramki, za sprawą Paula Pogby i Kyliana Mbappe. Chorwaci byli w stanie odpowiedzieć już tylko trafieniem Mario Mandżukicia, który wykorzystał fatalny błąd Hugo Llorisa. [Zobacz bramki i skrótmeczu!]

Wygrana w finale rosyjskiego mundialu dała Francji drugie mistrzostwo świata w historii. Poprzednie udało się wywalczyć w 1998 roku. Wówczas puchar jako kapitan podnosił Didier Deschamps, który tym razem poprowadził rodaków do sukcesu w roli selekcjonera.