ESA: Mamrot wrócił do Jagiellonii!

05.06.2021 15:40

To już przesądzone, choć początkowo niewielu chciało uwierzyć, Ireneusz Mamrot wraca do Białegostoku, gdzie ponownie obejmie pierwszym zespół miejscowej Jagiellonii. Szkoleniowiec związał się z „Żółto-Czerwonymi” roczną umową, z opcją przedłużenia o dwa kolejne lata.

PO Ekstraklasa: Ireneusz Mamrot ponownie trenerem Jagiellonii

Przypominamy, że trener Mamrot prowadził już "Jagę" w latach 2017 – 2019. Funkcję szkoleniowca pełnił w 108 meczach. Za jego pierwszej kadencji Jagiellonia wywalczyła wicemistrzostwo Polski (2018), a także dotarła do finału zmagań o Puchar Polski (2019). To także z nim na ławce trenerskiej popularni "Jagiellończycy" zdołali wyeliminować portugalskie Rio Ave w rozgrywkach Ligi Europy UEFA, co do dzisiaj pozostaje największym sukcesem białostockiej drużyny na międzynarodowej arenie.

"Po rozstaniu z Trenerem Bogdanem Zającem, określiliśmy profil trenera, któremu chcielibyśmy powierzyć funkcje pierwszego szkoleniowca w naszym klubie. Poszukiwaliśmy kogoś doświadczonego, najchętniej Polaka rozwijającego siebie i swoje zespoły, głodnego sukcesów, umiejętnie wprowadzającego młodych zawodników do ligi, z długim stażem pracy w jednym klubie. Zależało nam również na kimś, kto będzie miał swój pomysł na grę, preferował ofensywny futbol i zapewni nam stabilizację na stanowisku trenera przez dłuższy czas. Po przeanalizowaniu kilkunastu kandydatur przy wsparciu audytu zewnętrznego, zdecydowaliśmy się na zatrudnienie Trenera Ireneusza Mamrota. W trakcie jego współpracy z naszym klubem w latach 2017 – 2019 odnosiliśmy sukcesy sportowe, rozwijaliśmy młodych zawodników, charakteryzował nas atrakcyjny styl gry oraz skutecznie realizowaliśmy model biznesowy naszego klubu – rozwoju, promocji i sprzedaży zawodników. Liczymy, że wspólnie z Trenerem Mamrotem uda nam się przywrócić Jagiellonii stabilną pozycję wśród czołowych klubów Ekstraklasy. Wszystkich kibiców i całe środowisko chciałabym prosić o wsparcie, którego na starcie nowego sezonu bardzo potrzebujemy" – powiedziała wiceprezes Jagiellonii, Agnieszka Syczewska.

Ireneusz Mamrot pomimo zaledwie 51 na karku ma już bogate doświadczenie w pracy z klubami na różnych szczeblach rozgrywkowych. W swojej karierze prowadził Polonię Trzebnica, Wulkan Wrocław, Chrobrego Głogów, gdzie został dostrzeżony przez włodarzy "Dumy Podlasia". Po odejściu z "Jagi" był szkoleniowcem spadkowiczów, Arki Gdynia oraz ŁKS-u Łódź, ale w żadnym z tych klubów nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei.

Źródło/fot.: Jagiellonia Białystok (materiały prasowe)


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus