Dawidowicz wykupiony

20.03.2019 15:15

Klub włoskiej Serie B, Hellas Werona, zdecydował się wykupić Pawła Dawidowicza z Benfiki Lizbona za kwotę około 3 milionów euro z bonusami – poinformował na Twitterze redaktor Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego”.


Dotychczas Dawidowicz występował w Weronie jedynie na zasadzie rocznego wypożyczenia z portugalskiego giganta, gdzie nie potrafił przebić się do pierwszego zespołu po głośnym transferze z Lechii Gdańsk, do którego doszło w 2014 roku. Wówczas 18-letni piłkarz uchodził za jeden z największych talentów w naszym kraju.

Kariery w Portugalii jednak nie zrobił i musiał szukać swojej szansy na kolejnych wypożyczeniach. Najlepiej spisywał się na Półwyspie Apenińskim. Najpierw w Palermo, a ostatnio w Hellas Werona. To ten klub postanowił ostatecznie skorzystać z opcji wykupu, co oznacza wyłożenie kwoty w granicach 3-3,5 mln euro (razem z bonusami).

Paweł Dawidowicz już wkrótce może dołączyć do potężnej kolonii Polaków grających w Serie A. Obecnie jego zespół liczy się w walce o awans, zajmując trzecie miejsce w stawce. Polak na boisku pojawił się w tym sezonie dokładnie w 22 meczach.

Fot.: Hellas Werona/hellasverona.it


Skróty meczów video bramki online 0

  1. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
500 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD500Odbieram bonus