David Villa kończy karierę

13.11.2019 15:00

Hiszpan David Villa poinformował w środę w mediach społecznościowych, że najpóźniej w dniu 1 stycznie 2020 roku zakończy profesjonalną karierę piłkarską, którą rozpoczął blisko dwie dekady temu. 


37-letniego zawodnika nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Piłkarscy kibice z całego świata zapamiętają go najprawdopodobniej z występów na mundialu w 2010 roku, kiedy to wraz ze swoją drużyną narodową sięgnął po złoto. Dwa lata wcześniej wygrał też turniej UEFA EURO. Drugim filarem jego kariery były występy w barwach FC Barcelony, z którą w trakcie trzech sezonów sięgnął chyba po wszystkie możliwe trofea.

„Po 19 latach pracy zawodowej podjąłem decyzję o odejściu z zawodowego futbolu po zakończeniu bieżącego sezonu. Składam podziękowania wszystkim zespołom, trenerom i kolegom z drużyny, którzy pozwolili mi cieszyć się tą wymarzoną karierą. I dla mojej rodziny, która zawsze wspierała mnie w trudnych czasach. Moim celem jest zwieńczenie kariery zwycięstwem w Pucharze Cesarza z Visselem Kobe w dniu 1 stycznia (...)” - napisał David Villa na swoim profilu.

Japońskie Vissel Kobe jest ostatnim klubem w karierze hiszpańskiego napastnika. Związał się z nim na początku kończącego się roku. Przez ten czas zdobył dla niego 12 bramek i zaliczył dwie asysty.

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus