Belgia rozbiła Panamę

18.06.2018 19:10

Choć swoją grą nikogo dziś nie porwali, to cel wykonali z nawiązką. Reprezentacja Belgii, bo to o niej mowa, pokonała w pierwszym meczu grupy „G” rosyjskiego mundialu drużynę narodową Panamy (3:0).

Czerwone Diabły” od początku spotkania wyglądały tak, jakby chciały je wygrać najmniejszym nakładem sił. Belgijscy gwiazdorzy człapali po boisku, ale i tak dochodzili do niezłych okazji bramkowych. Przed przerwą nie zdołali jednak pokonać bramkarza rywali.

Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie, kiedy faworyzowani Europejczycy wpisali się na listę strzelców aż trzykrotnie. Rozpoczął Dries Martens w 47. minucie, a później dzieło zniszczenia dokończył Romelu Lukaku, który ustrzeli dublet (69. i 75.). [Obejrzyj bramki!]

Dzięki pokonaniu debiutującej na mistrzostwach świata Panamy, podopieczni Ricardo Martineza objęli prowadzenie w grupie „G”. Przynajmniej do czasu zakończenia pojedynku Anglików z Tunezyjczykami, czyli mniej więcej do godziny 22:00 w poniedziałek 18 czerwca.