Atletico z pierwszy trofeum

16.08.2018 07:15

Podopieczni Diego Simeone pokonali lokalnego rywala i mogą się cieszyć z udanej inauguracji sezonu 2018/19 na europejskich boiskach. Klubową gablotę wzbogaci bowiem Superpuchar Europy.

Pojedynek „Rojiblancos” z „Królewskimi” dostarczył większych emocji niż można się było tego spodziewać. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a kibice mogli zobaczyć aż sześć bramek i dogrywkę. Nie brakowało też licznych zwrotów akcji, a właśnie to piłkarscy fani lubią najbardziej.

W regularnym czasie gry padł remis 2:2. Prowadzenie Atletico już w 49. sekundzie dał Diego Costa. Jeszcze przed przerwą wyrównał Karim Benzema, a kwadrans po niej Sergio Ramos wyprowadził Real na prowadzenie. Do wyrównania na dziesięć minut przed końcem doprowadził niezawodny Costa.

Dogrywka to już popis podopiecznych Diego Simeone, którzy trafili dwukrotnie (Saul i Koke), nie tracąc żadnego gola (Obejrzyj bramki i skrót meczu!). Trzeci zwycięstwo Atletico Madryt w meczu o Superpuchar Europy UEFA stało się faktem, a Real musi przyzwyczajać się do funkcjonowania bez Cristiano Ronaldo, co z pewnością łatwe nie będzie.