Arka utrzymana

13.05.2019 20:35

W pierwszym spotkaniu 36. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała u siebie zespół Wisły Kraków (3:1), zapewniając sobie tym samym utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Biała Gwiazda” przyjechała nad polskie morze w mocno osłabionym składzie. W wyjściowej jedenastce zespołu gości znalazło się aż czterech młodzieżowców, a dwóch kolejnych weszło po przerwie. To znacznie ułatwiło robotę drużynie gospodarza.

Arkę na prowadzenie wyprowadził Adam Deja. Do wyrównania jeszcze przed przerwą doprowadził zaledwie 17-letni Maciej Śliwa. W drugiej odsłonie sprawy w swoje ręce wziął jednak Marko Vejinović, który ustrzelił dublet.

Dzięki zwycięstwu i kompletowi zdobytych punktów popularne „Śledzie” mogą spać już spokojnie. Choć ich przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko sześć oczek, to nie ma opcji, żeby spadli z elity.