AC Milan jednak zagra w Lidze Europy

20.07.2018 15:15

W piątek 20 lipca obradujący w szwajcarskiej Lozannie Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu uchylił decyzję Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) o wykluczeniu AC Milan z tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Europy.


Klub z Mediolanu został ukarany za złamanie zasad Finansowego Fair Play (FFP). Po przejęciu przez chińskich inwestorów mediolańczycy wydali na transfery ponad 200 milionów euro, pozyskując ze sprzedaży piłkarzy zaledwie 60 milionów, podczas gdy ta różnica nie może być większa niż 30 mln.

Po postępowaniu sprawdzającym i po przedstawieniu niezadowalającej prognozy finansowej przez chińskich właścicieli, UEFA postanowiła zareagować i sięgnęła po najdalej idący środek karny, jakim jest wykluczenie z udziału w europejskich pucharach.

Rossoneri” odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. W międzyczasie AC Milan zmienił właściciela. Klub przejął fundusz hedgingowy Elliott Management, który swoją kompromisową postawą doprowadził do złagodzenia kary.

AC Milan ostatecznie nie uniknie kary, ale TAS uchylił poprzednią i zwrócił się do UEFA o nałożenie mniej radykalnych środków dyscyplinarnych.


Skróty meczów video bramki online 0

  1. ranking bukmacherów
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd